عزیز، درود!
انتخاب شهر
نیازمندیهای لوکوپوک
تخته سیاه
درد دل ها
مدیریت ارتباط با مشتریان
پنل پیامک لوکوپوک
تصاویر
دفترک
طراحی وب سایت
نیازمندیهای لوکوپوک
مسابقات تخته سیاه
کاشان

سنجاق : همه چیز درباره تعمیر آبگرمکن

(1400 شهریور 03)

https://lh5.googleusercontent.com/tbwaU47F2VoZIDDGTQR4kBeYxPYI2Vdb-XkKCi5RCesR29ORA8JfJd1lg46U2YbLnKwEBX0-hJ9EkZfiR2qH5UfU8_x75t_C5oZ5e2gmV-M2bTmhTorNkSYZsLot=s0

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با دیدن درست کار نکردن آبگرمکن منزل وسوسه شوید به جای تماس با تعمیرکار خودتان دست‌به‌کار شوید. شما می‌توانید برای عیب‌یابی اقدامات اولیه را انجام دهید که ممکن است در برخی موارد بسیار سودمند باشد. البته یادتان باشد که همیشه باید انجام سرویس سالیانه و همین‌طور تعمیر آبگرمکن منزل را به افراد متخصص بسپارید. ما در این مقاله از سنجاق به برخی نکات اولیه در عیب‌یابی آب‌گرم‌کن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

در این مقاله نکاتی برای عیب‌یابی و رفع رایج‌ترین و ساده‌ترین مشکلات آبگرمکن برای شما عزیزان ارائه شده است. در ادامه فهرستی از تعمیرات جدی‌تر را نیز برایتان آورده‌ایم. توصیه سنجاق این است که بدون داشتن تخصص در زمینه تعمیرات آبگرمکن؛ به‌هیچ‌وجه برای رفع این مشکلات اقدام نکنید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید قیمت تعمیر آبگرمکن را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال یافتن تعمیرکار آبگرمکن در تهران باشید می‌توانید سفارش برای تعمیر آبگرمکن ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

در تعمیرات آبگرمکن اصل ایمنی را فراموش نکنید

با وجود اینکه ما در این مقاله راهکارهایی جهت عیب‌یابی کلی آبگرمکن ارائه می‌دهیم؛ اما همیشه تاکید ما بر این است که بسیار احتیاط کنید. در صورت هرگونه اشتباهی در تعمیر آبگرمکن می‌تواند خطرآفرین باشد. گاز موجود در آبگرمکن های گازی مستعد انفجار است. از طرفی دیگر آبگرمکن های برقی نیز دارای قطعاتی هستند که به ولتاژ بالایی از برق متصل می‌باشند. علاوه بر خطر انفجار و برق‌گرفتگی، هر دو نوع رایج آبگرمکن حاوی مقدار زیادی آب داغ و سوزان هستند که در صورت بی‌احتیاطی می‌تواند فاجعه بیافریند.

مشکلات جدی آبگرمکن که باید بلافاصله با متخصص تماس بگیرید

https://lh6.googleusercontent.com/zv2O2Zk1nWtt-Y6NCBkzMP6mZLI17-1K3tXnaqhnK1eHNTNx1-CDo_LLN2SwIum5I3Drw5ZdWYw8SLcU-9Y_4EEbKrPD9ntpGM7_r9h7Ja5-UVT_pmzXhYJIBqhF=s0

گفتیم که برخی از مشکلات ایجاد شده در آبگرمکن را باید تنها به افراد متخصص این حوزه بسپارید. یادتان باشد بلافاصله پس از مواجه شدن با هرکدام از این مشکلات، بلافاصله با یک تعمیرکار تماس بگیرید. با این کار از بروز اتفاق‌های ناگوار بعدی که ممکن است جان شما و عزیزانتان را به خطر بیندازد پیشگیری خواهید کرد.

صدای غرش، جیرجیرکی، یا صدای بلند آبگرمکن

این صداهایی که حین کارکردن آبگرمکن می‌شنوید نشانه تجمع رسوب در داخل آبگرمکن است. در واقع رسوب می‌تواند لایه‌ای در داخل لوله‌ها و اجزای داخلی آبگرمکن ایجاد کند. بعد از اینکه در اکثر گرما آب به جوش می‌آید؛ این رسوب نیز داغ شده و در نتیجه حباب‌های هوای داخل آن نیز می‌ترکند و منجر به صداهای این‌چنینی می‌شوند.

اقدام اولیه برای رفع این مشکل خارج کردن رسوب اسک که البته همیشه مشکل را به‌کلی حل نمی‌کند. اگر حتی پس از شستشوی مخزن و لوله‌های دستگاه همچنان صداهایی می‌شنوید، این به این معناست که دستگاه شما مستعد ترک خوردن و همین‌طور نشتی است. متأسفانه در این صورت باید دستگاه را به‌کلی تعویض کنید. جهت حفظ ایمنی شما به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌کنیم که خودتان جهت تعویض یا نصب آبگرمکن دست‌به‌کار شوید.

تعمیر نشتی آبگرمکن

https://lh5.googleusercontent.com/jDerSlU0PflMlug8YuLUpAwhfwBvDMv4YomRRrS-8rrI4XDdvIPapP5Lop6elMCE0oGFQMKDahnTnubzOuQZNRZm5ULFWjsTAm1cBn2P7qlwuUgXCx93DCoSkEXn=s0

بعد از اینکه متوجه وجود نشتی در آبگرمکن خود شدید؛ باید چند اقدام را انجام دهید. البته این کارها به معنای تعمیر آبگرمکن و یا حل مشکل نیستند. این کارها کمک می‌کنند تا زمان رسیدن تعمیرکار آبگرمکن از بدتر شدن مشکل جلوگیری کنید. مراقب آب خارج شده از آبگرمکن باشید. این آب در اغلب موارد بسیار داغ است.

در ابتدا باید منبع تغذیه آبگرمکن را خاموش کنید. برای آبگرمکن های گازی باید شیر گاز را ببندید و برای آبگرمکن های برقی نیز باید کلید برق را خاموش کنید تا دستگاه از کار بیفتد.

حالا باید شیر آب ورودی به دستگاه را ببندید تا از جریان آب به داخل آن جلوگیری شود. حالا باید بلافاصله با تعمیرکار آبگرمکن تماس بگیرید. ممکن است مشکل شما به‌سادگی بستن اتصالات شل و یا تعویض شیر تخلیه باشد. درهرحال نباید بی‌گدار به آب بزنید و یادتان باشد که در صورت گرم بودن آب و همین‌طور فشار؛ ممکن است آب داغ به بیرون پاشیده و برای شما مشکل‌آفرین شود.

خروج آب کدر، نارنجی یا قرمز از آبگرمکن

در صورت مشاهده خروج آب کدر یا به رنگ زنگ‌زده از شیر آب گرم؛ احتمالاً ایراد را به لوله‌های آب خود نسبت بدهید. اگر این مسئله بعد از تعویض لوله‌های آب رخ دهد چطور؟ آب کدر و بوی فلز نامطبوع در آب نشانه این است که رسوبات معدنی از آبگرمکن وارد لوله‌ها شده‌اند. علاوه بر این نشان‌دهنده این مسئله است که مخزن نیز کاملاً زنگ‌زده است.

عیب‌یابی آبگرمکن در منزل توسط خودتان

رایج‌ترین مشکلات در مورد آبگرمکن های خانگی عبارت‌اند از عدم خروج آب گرم یا کم‌فشار بودن آب گرم خروجی. ما در ادامه به ذکر نکاتی برای عیب‌یابی مشکل در صورت بروز چنین نشانه‌هایی پرداخته‌ایم.

این نکته را به خاطر داشته باشید:

دلیل رایج برای عدم خروج آب گرم و یا کم‌فشار بودن آن این است که مصرف آب خانگی شما از ظرفیت مخزن شما بیشتر شده است. در اغلب موارد در صورت بازبودن دو دوش یا روشن بودن ماشین ظرف‌شویی و همین‌طور ماشین لباسشویی در زمان استحمام؛ این مشکل رخ می‌دهد. اگر این مسئله برای شما مکرر اتفاق می‌افتد؛ باید به فکر ارتقای آبگرمکن خود به یک ظرفیت بالاتر باشید. برای رفع این مشکل بهتر است از یک لوله‌کش متخصص مشاوره بگیرید تا شما را در انتخاب آبگرمکن مناسب یاری کند.

عیب‌یابی و تعمیر آبگرمکن گازی

یکی از دلایل اصلی ایراد در عملکرد آبگرمکن گازی این است که شمعک خاموش شده است.

  1. ابتدا چک کنید و ببینید که شمعک خاموش شده است یا خیر.

  2. در صورت خاموش بودن شمعک، باید دوباره آن را روشن کنید. با روشن شدن شمعک پس از مدتی دوباره آب گرم می‌شود.

  3. اگر موفق نمی‌شوید تا شمعک را روشن کنید؛ بهتر است کار را به یک لوله‌کش حرفه‌ای بسپارید. بهتر است از خطرات احتمالی نشت گاز جلوگیری کنید.

عیب‌یابی و تعمیر آبگرمکن برقی

یکی از دلایل قطع آب گرم این است که کلید برق خاموش شده و یا فیوز منفجر شده است.

  1. ابتدا مطمئن شوید که جریان برق وصل باشد.

  2. در صورت قطعی برق، جعبه مدار را بررسی کنید تا ببینید دلیل اتصال چیست. ممکن است فیوز سوخته باشد.

  3. ترموستات را پیدا کرده و دکمه تنظیم را دوباره فشار دهید.

  4. باید در حدود 10 الی 15 دقیقه بعد آب گرم شود. در غیر این صورت جهت رفع مشکل باید یا تعمیرکار آبگرمکن تماس بگیرید.

ممکن است پیداکردن مشکل و ایراد آبگرمکن برای افراد تازه‌کار کمی سخت و پیچیده باشد. علاوه بر این ممکن است نتوانید متوجه شوید که آیا بخاری شما قابل تعمیر است و یا نیاز به تعویض دارد. بهترین گزینه همیشه این است که این کار را به یک فرد متخصص بسپارید. یادتان باشد که سلامت و ایمنی شما از همه چیز مهم‌تر است. ما در سنجاق شما را با بهترین متخصصان و تعمیرکاران آبگرمکن در شهر خودتان آشنا می‌کنیم.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

شما هیچ آگهی را در لیست علاقه مندی های خود ذخیره نکرده اید..